Het 240 project.

Met verslagen van de technische avonturen van "onze" Knutselsmurf Leon
Gebruikersavatar
knutselsmurf
Gast
Reactions:

Re: Het 240 project.

Bericht door knutselsmurf »

De tekeningen zijn naar de draaier/frezer. Er is gekozen voor de kleinere Suzuki remschijf, dus ook het originele remanker is overcompleet. Ga daar weer een mooie oplossing voor verzinnen. Ook voor de Side Mount moet iets moois verzonnen worden.
Spatborden komen aankomende week binnen en ook de inbouw LED achter/rem/knipperlichtcombinatie (3 x woordwaarde).
En ik heb de tijd, aluminium voor het draaiwerk moet besteld worden en dan moet Kees nog even de tijd vinden tussen zijn reguliere werk om voor mij aan de slag te gaan.
Maar we gaan ons niet vervelen, snoekseizoen is in volle gang, mijn zoon heeft net zijn huis verkocht, dus er zal een nieuw gekocht gaan worden. Dan komen de klussen vanzelf.
Gebruikersavatar
Bartman
Member
Reactions: 148
Berichten: 1267
Lid geworden op: 13 jan 2008, 14:45
Contacteer:

Re: Het 240 project.

Bericht door Bartman »

Leon, Alles heeft te maken met de velgbreedte. Gisteren Rik zijn band gemeten is een 200 op een 17inch 8j velg. Gemeten breedte is 215mm
0
Groeten Bartman.
Drive wise - drive Wildstar.

SREU#0222
Afbeelding
Gebruikersavatar
Titte
Gast
Reactions: 1
Berichten: 94
Lid geworden op: 11 mar 2008, 22:35
Contacteer:

Re: Het 240 project.

Bericht door Titte »

Indien er gegadigden zijn die wat breder willen gaan ... ik krijg van de week nog een spaakwiel binnen voor een 240 band met behoud orig remschijf ...... weg wegens aan koop Thunderbike wielen ...

Bij deze staat het wiel reeds in optie ..... :27:
0
Gebruikersavatar
Jojo
Gast
Reactions:

Re: Het 240 project.

Bericht door Jojo »

Voor de mensen die breder willen maar geen verbouwing willen . Kan je ook 16 inch bij 4,25j velg gebruiken met een 180/65/16 band deze zijn ook in white walls te krijgen
Gebruikersavatar
knutselsmurf
Gast
Reactions:

Re: Het 240 project.

Bericht door knutselsmurf »

Jammer, Huib, maar ze gaan hier niet voor de 180 breed. 200 is minimaal, maar het liefst de achterbrug vol. En dat kan ook op een simpele manier, zonder allerlei aanpassingen.
Maar als je van Suzuki gietwielen naar een Wildstar belt wil moet je effe iets meer uit de kast trekken. Maar dan rijd je wel weer op iets unieks, heeft eigenlijk ook niemand, tenminste niet op deze manier.
En uit ervaring weet ik dat 240 ook nog gewoon goed rijdt en stuurt.
Hoe bevalt de Harley??
Gebruikersavatar
Jojo
Gast
Reactions:

Re: Het 240 project.

Bericht door Jojo »

Harley project is begonnen Leon

Het is een Softail deluxe 2007 6 bak 1600 cc er komen bigspoke velgen in met ww banden

Je kan ook voor de toekomst voor de leden die breed willen rijden 200 of 240 een Harley velg gebruiken
Gebruikersavatar
knutselsmurf
Gast
Reactions:

Re: Het 240 project.

Bericht door knutselsmurf »

No hard feelings, Huib, maar doe geen kruisbestuiving met Harley onderdelen. De velgen gaan niet passen, ander aantal spaken op de naaf.Hardcase koffers kan nog net, maar technisch, motorisch en loopwerk houd ik gewoon van Yamaha. Never chance a winning team.
En als er brede velgen op een Yamaha naaf moeten ga ik naar JVD wheels in Uithuizen.
Maar veel succes met het nieuwe project.
Gebruikersavatar
knutselsmurf
Gast
Reactions:

Re: Het 240 project.

Bericht door knutselsmurf »

Na wat rekenwerk en aanvullend onderhoud weer verder. Tekeningen zijn weg en materiaal wordt besteld. En dan is hij wel even bezig, moet er tussendoor.
Levertijd spatborden liggen zo rond de twee weken. Dus nu eerst maar een mooie Side Mount ontwerpen en maken.

Komt op de plaats te zitten van het chromen montageblok. Dat verhuisd dan naar de andere kant en de beltspanner gaat andersom. Dus niet meer dat uitstekende geval achter op de achterbrug. Dan is er ruimte voor eventuele afdekcovers voor de asbevestiging.
Verder een nieuw remanker. Oude bevestiging moest ruimte maken voor het 240 rubber. En als de RVS afdekplaten op de voorste schijven gehandhaafd blijven zal ik dat op de achterste ook gaan doen. Schijf achter is een stuk kleiner geworden, dit om de driespaaks velg goed te kunnen zien.
Op het moment moeilijk om foto,s te maken, schuur staat nu gewoon vol.
Gebruikersavatar
Reef
Member
Reactions: 88
Berichten: 1044
Lid geworden op: 28 apr 2015, 22:13
Contacteer:

Re: Het 240 project.

Bericht door Reef »

Hey Leon, ik wil wel graag goed op de hoogte blijven van hoe je het oplost met het remanker. Ik heb het wiel van Titte gekocht (in optie ;) ). Kans is klein dat het remanker dat jij gaat maken past zomeren op die van mij, maar wellicht haal ik er ideeen uit voor mijn situatie zometeen.....
0
Gebruikersavatar
knutselsmurf
Gast
Reactions:

Re: Het 240 project.

Bericht door knutselsmurf »

Remanker is op de as geplaatst. Dat moet bij jou ook. Maar de afstand is gebaseerd op een kleinere Suzuki remschijf. Nu kun je op jouw naaf ook een kleinere schijf zetten, meer zicht op het achterwiel. De Wildstar schijf achter is wel redelijk groot.
De blokkering van het anker moet ik nog oplossen. Kan met twee nokken met de framebuis er tussen, maar dat vind ik geen mooie oplossing. dus ik zoek nog naar een betere.
Plaats reactie

Terug naar “Knutsel(s) Hut”